Mustafa Çoruh
Pazartesi, Şub 24 2020 Özgeçmiş Bilgileri...
Skip Navigation Links.
KISA ÖZGEÇMİŞ
mcoruh@mustafacoruh.com
İlkokulu Nimet İlkokulunda, Ortaokulu TED Kolejinde ve Liseyi Kdz. Ereğli Lisesinde bitirdim. 1980 yılında İTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünü kazandım. 1987 yılında Endüstri Yüksek Mühendisi olarak mezun oldum. 1994 yılında Southwest Missouri State University'den (SMSU)  İşletme Masterımı (MBA) aldım. 2003 yılında Claremont Graduate Üniversitesin'den (CGU) Bilgi Sistemleri Yönetimi (MIS) konusunda master diploması aldım. 2009 yılında International School of Management'ta (ISM) İşletme Yönetimi alanında Doktora aldım.

Bilişim Teknolojileri uzamanı olarak 1984 yılından beri Kanada, İngiltere, Amerika ve Türkiye'de küçük büyük birçok firmada, çalıştım, danışmanlık yaptım ve bilişim sistemleri dizayn ettim. Çalıştığım firmalardan bazıları şunlardır: Alarko, Mavi Jeans, Escort Bilgisayar, Erensan, Ebil Eğitim, MCI, SHL, Syncor international, PTC Therapeutics, Citi Bank, Texas Utilities, Allstate, Banctec, Strasburger & Price L.L.P., Fiber Optics, CompuCom, Movo Media ve CRF. Halen bir Amerikan Firmasına Sistem Tasarımları ve Programcılık yapmaktayım.  

ABD'de University of Phoenix ve SMSU'da uzun yıllar Matematik ve Bilgi Sistemleri konusunda öğretim görevlisi olarak çalıştım. 2005-08 yıllarında Kdz. Ereğli Demokrat TV'de 'Bilgi Teknolojileri Dünyası' adlı canlı yayın TV programında uzman konuşmacı olarak katıldım. Demokrat Gazetesinde Bilişim Teknolojileri konusunda yazılarım çıkmaktadır. 2015 yılında 3. Baskısı yayınlanan "Bilişim Teknolojileri, Ekonomisi ve Toplumu" adlı bir kitabım var. 2016 yılında "Bilişim Kentleri" adında yeni kitabım yayınlanacatır. Okullara ve özel şirketlere Bilişim Teknolojileri ve Internet alanlarında seminerler vermekteyim.

Öğretim, öğretmenlik ve iş tecrübelerimle ilgili detaylara pdf dosyasından ulaşılabilir.
Özgeçmiş (pdf)                              Özgeçmiş-İngilizce (pdf)
Copyright  2001-2019 ©  Mustafa Coruh                                                  Tasarım: Mustafa Coruh