Mustafa Çoruh
16.8.2022 13. Türkiye Internet Konferansı (ODTÜ) 22.12.2008...
Skip Navigation Links.
13. Türkiye Internet Konferansı (ODTÜ-Ankara)

13. Türkiye Internet Konferansına 22-23 Aralık tarihleri arasında ODTÜ ? Ankara?da Konferans merkezinde 4 ayrı salonda yapılmıştır. Konferans 1. Internet ve Demokrasi, 2. Internet ve Eğitim, 3. Internet Teknolojileri ve 4. Linux olarak 4 ayrı oturum halinde yapılmıştır. Türkiye?deki tüm ilgili üniversite, kamu, partilerden milletvekilleri ve özel sektörden ilgililer katılmıştır. 4 ayrı salonda ikişer saatlik oturumlar şeklinde günde 6 saat süren oturumlarda, Internet yasakları, bilişim Toplumu, e-Devlet, e-Belediye, e-Öğretim, Internet kafeler, Internet oyunları pazarı, Linux ve Türkçe uyarlaması olan PARDUS işletim sistemi, Telekomünikasyon ve 3G sistemleri, yeni çıkan 5651 nolu internetle ilgili yasa, Türkiye'de Internet kullanımı ve bunun yaygınlaştırılma yöntemleri, Medyanın Internet okuryazarlığına katkısı, Bilişim suçları, Internet?te Türkçe karakter kullanımı, Internet yönetimi, İnternette telefon görüşmeleri, İnterneti partilerimiz nasıl kullanıyor ve diğer bir çok konu panellerde tartışılmış ve çözüm önerileri sunulmuştur.

Mustafa Çoruh?ta 13. Türkiye Internet Konferansına katılarak Demokrasi ve İnternet adlı panelde, "Belediyeler ve Internet" adlı bir bildiri sunmuştur. Bildirinin resmi özeti aşağıda belirtildiği şekilde http://inet-tr.org.tr/inetconf13/ adresinde yayınlanmıştır.

Panel sonunda, Mustafa Çoruh, Türkiye Internet Teknolojileri Derneği başkanı Sayın Mustafa Akgün, Arif Muti ve Maltepe üniversitesinden Selva Ersöz hanımla birlikte dinleyicilerin sorularını cevaplamıştır. Internet Teknolojileri Derneği ve derneğin çalışmalarıyla ilgili bilgilere http://inet-tr.org.tr/ adresinden ulaşılabilir.
Bildiri Sunumu Konferansla İlgili Bildiri Listesi için tıklayınız....
Basında çıkan Haberler...
MM İstanbul Önder Ereğli Hakimiyet
Ereğli Ekspres Halkın Nabzı
Sürüm (Version): 2.0 Tasarım ve Copyright © 2001-2022: Mustafa Çoruh Email: mcoruh@mustafacoruh.com